Impossible is nothing here!
 
ForumBallinaGalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Ora
;
Meny
Web Site
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Inter 2-0 Milano
Mon Jul 27, 2009 2:12 am nga Admin

» Interi blen Kerlon Foquinho
Wed Jul 08, 2009 2:54 pm nga Admin

» Lazcio hyne ne gare per ti marre sherbimet e Cruzit
Sat Jul 04, 2009 12:45 pm nga Admin

» Milito" Interi i fuqishem sa Barcelona
Sat Jul 04, 2009 12:36 pm nga Admin

» Zyrtare: Motta nenshkruan perzikaltrit
Thu Jul 02, 2009 5:56 pm nga Admin

» Materazzi vazhdon kontraten me Interin
Wed Jul 01, 2009 9:37 pm nga Admin

» Arnautovic nga sezoni i ardhshem lojtare i Interit..
Tue Jun 30, 2009 7:54 pm nga Admin

» Maicon deshiron te mbetet tek Inter..
Tue Jun 30, 2009 6:31 pm nga Labushi

» Zyrtare:Milito vishet kalterezi..
Tue Jun 30, 2009 6:27 pm nga Labushi

» Fiorentina kerkon Julio Cruz.....
Sun Jun 28, 2009 12:07 am nga Labushi

WWW.FCINTER-SHQIP.TK
;

Share | 
 

 Materazzi vazhdon kontraten me Interin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 29
Join date : 13/06/2009
Age : 31
Location : United States of Albania

MesazhTitulli: Materazzi vazhdon kontraten me Interin   Wed Jul 01, 2009 9:37 pmMbrojtësi i Interit, Marco Materazzi, ka nënshkruar kontratë të re me klubin italian, e cila do ta mbajë atë në Giuseppe Meazza edhe për tre sezone të tjera.


“Inter dhe Marco Materazzi bëjnë të ditur se me anë të pajtimit të dyanshëm është arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës e cila do ta lidhë lojtarin në klub deri më 30 qershor 2012”, thuhet në deklaratën zyrtare të Interit

35-vjeçari i është bashkuar nerazurëve në vitin 2001 nga Perugia dhe ka kontribuar në katër titujt e fundit të kampionit në Serie A, megjithëse sezonin e fundit ai bëri vetëm 15 paraqitje në të gjitha garat nën drejtimin e Jose Mourinho.

Mbi të gjitha, ai ka bërë 245 paraqitje për Interin, duke shënuar 20 gola, ndërsa po ashtu ishte shtyllë kyçe e triumfit të Italisë në Kupën Botërore 2006.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://interi.albanianforum.net
 
Materazzi vazhdon kontraten me Interin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
FC INTERNAZIONALE :: Portali :: Portali i Forumit-
Kërce tek: